Ile czasu trwa proces budowy hali stalowej?
Hale stalowe to doskonała alternatywa dla klasycznych murowanych konstrukcji. Jakie są ich zalety, wady i czas powstawania? Sprawdźmy!
Zalety i wady hali stalowej
Hale stalowe to konstrukcje wytyczające i osłaniające przestrzenie o bardzo różnym przeznaczeniu. Od niego zależy sposób, w jaki zostaną wykonane. Najprostszą formą, którą zlecają odbiorcy, są te, które składają się z warstw stali i docieplenia między nimi lub z samego metalu, co obniża koszty i przyspiesza realizację. Firma Szymex-Bud oferująca m.in. hale stalowe, produkcyjne i magazynowe wykuje wszystkie projekty od początku do końca, zaopatrując się u najlepszych wytwórców materiałów. Niektórzy poszukują wad tego rodzaju inwestycji, jednak są one bardziej związane z cechami stali, która w przeciwieństwie do np. cegły, wymaga większej pielęgnacji. Poza tym wymieniać można same zalety.
Czas realizacji hali stalowej
Jednak powodem, dla którego klienci coraz częściej zlecają budowę hali stalowej, jest krótki czas realizacji. Jak wiele go potrzeba? To już zależne jest od kilku czynników. Po pierwsze, wykonania fundamentów. Wylewka w zależności od powierzchni i warunków zajmuje od kilku do kilkunastu godzin. Dzięki najnowocześniejszym dodatkom całość szybko schnie. Następnie pozostaje postawienie samej hali. Osadzenie słupów konstrukcyjnych i oparcie na nich struktury dachu to również czas liczony w godzinach. Kolejnym krokiem jest obudowanie całości z gotowych elementów. Mowa o ścianach i dachu. To również czas sięgający niespełna doby. Nietrudno zauważyć, że w stosunku do murowanych budynków, te z gotowych stalowych prefabrykatów powstają szybciej. O ile? Jeśli w formie standardowej realizowany jest obiekt, trwa to do kilku miesięcy. Zbudowanie hali stalowej, w zależności od jej powierzchni oraz cech samej hali, na gruncie bez fundamentów, to kilka do kilkunastu dni. Z podstawą niekiedy i jeden dzień. Jakość takiego budynku jest bardzo wysoka, a koszty nie są tak duże, jak może się wydawać.